11:53 am - Cuma Temmuz 1, 2016

İpotekli ihtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

Cumartesi, 29 Aralık 2012, 0:00 | İhtiyaç Kredisi | 0 Yorum | Google
yazar admin

?

?

İhtiyaç kredisi almak isteyenler için hazırlamış olduğumuz bu içerikte, ipotekli ihtiyaç kredisi konusuna değindik

ipotekli-ihtiyac-kredisi

İhtiyaç kredilerinde kullanabileceğiniz maksimum kredi tutarı bankaya, ihtiyacınıza ve hatta maaşınıza göre farklılık gösterebiliyor. İpotek teminatlı ihtiyaç kredisi yüksek miktarlı ve ihtiyaç kredilerine göre daha uzun vadeli kredi kullanmak isteyen müşteriler için daha uygun bir alternatif oluşturuyor.

Eğer eviniz varsa ve kredi için bunu ipotek ettirmekten çekinmiyorsanız ihtiyaç kredisine göre çok daha avantajlı şartlarla borçlanabilirsiniz.

Öte yandan, ipotek teminatlı ihtiyaç kredisinde teminat olarak gösterilen konut için ekspertiz ve benzeri masraflar doğacağından ancak daha yüksek tutarlı veya uzun vadeli kredilerde avantajlı olmaktadır.

Peki, hangi durumlarda ipotekli ihtiyaç kredisinden faydalanmalı?

  • Borçlarınızı tek bir yerde birleştirip faiz oranını düşürmek istediğinizde. Birçok bankada birikmiş kredi ya da kredi kartı borçlarınız varsa bir konut ipotek göstererek onları tek bir kredi altında toplamanız hem borcunuzu daha uzun vadede ödemenizi hem de daha uygun faiz oranlarından faydalanmanızı sağlayacaktır.
  • Konut kredisi için gerekli peşinatı bulamadığınızda. Mevcut bir eviniz var, ikincisini de almak istiyorsunuz ancak konut kredilerindeki “evin değerinin %75’i” sınırına takıldınız. Bu durumda alacağınız evin %75’i için konut kredisi kullanırken, kalan %25’lik kısım için evinizi ipotek göstererek ipotekli ihtiyaç kredisine başvurabilirsiniz.
  • Yüksek tutarda kredi ihtiyacınız olduğunda. Para ihtiyacınız standart bir ihtiyaç kredisinin karşılayabileceğinden daha fazla ise ipotekli ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. Pek çok ev sahibi acil ve yüksek tutarlı nakit ihtiyacı doğduğunda evini satarak bu ihtiyacını gidermeye çalışır. İpotekli ihtiyaç kredisi ile evinizi satmak zorunda kalmadan eğer sizin için yeterliyse evinizin değerinin %50’si kadar krediden yararlanabilirsiniz. İşlerinizi düzeltip borcu geri ödediğinizde eviniz kendi mülkiyetinizde kalmış olur.
  • İhtiyaç kredinizi daha uzun vadede, daha düşük taksitlerle ödemek istediğinizde. Standart ihtiyaç kredilerinde bankalar kredinizi maksimum 60 ay olacak şekilde vadelendiriyor. İpotek teminatlı kredide ise vade süresi 60 aydan başlıyor ve bankaya göre 120 aya kadar çıkabiliyor. Böylece uzun vadede daha düşük taksitli kredi kullanabilirsiniz, bütçenizi rahatlatabilirsiniz.
  • Konut kredisi ödemelerinizde zorlanıp ödeme aksatmak zorunda kaldığınızda. Daha önce kullanmış olduğunuz konut kredisinin taksitlerinin bitmesine birkaç yıl kaldıysa ve taksit ödemelerinde aksatmalara başladıysanız borcunuzun refinansmanı için ipotek teminatlı ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. Taksit ödemelerindeki gecikmeler veya aksatmalar kredi skorunuzu olumsuz şekilde etkilemeye başlar, bu sebeple bankalar mevcut kredinizin transferine olumlu bakmayabilir. Ancak evinizi ipotek göstererek kullanacağınız krediyle hem konut kredinizi kapar hem de borcunuzu daha uzun sürede daha düşük taksitlerle ödeme fırsatı bulursunuz.

 

İhtiyaç kredisi kategorisinde yer alan diğer bilgilere İhtiyaç Kredisi kategorimizden ulaşabilirsiniz.

İpotekli ihtiyaç Kredisi Nasıl Alınır

 

Bir önceki yazımız olan Garanti Bankası %2 Komisyonlu Konut Kredisi Faiz Oranında İndirim Yaptı başlıklı makalemizde Albaratürk, faiz oranları ve Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları hakkında bilgiler verilmektedir.

İhtiyaç Kredisiipotekli ihtiyaç kredisi nasıl alınır*ipotekli kredi nasıl alınır*ıpoteklı ıhtıyac kredısı*ipotekli ev kredisi nasıl alınır*ipotekli ihtiya kredisi**ev ıpoteklı kredı*ihtiyaç kredisi nasıl alabilirim*ipotekli ihtiya? kredisi veren bankalar*ipotekli ev nasil alinir*
Etiketler: , , ,

Sizde Yorum YAPIN

2006 - 2013 Tüm hakları saklıdır.İçeriğin izinsiz ve kaynak gösterilmeden kopyalanması yasaktır.